Zwycięstwo młodzików

W 5. kolejce spotkań rozgrywek ligowych ,,Młodzików” nasza drużyna gościła u siebie zespół Victorii Częstochowa. Nasza młodzież pokonała przyjezdnych 3:0.

Od samego początku gra toczyła się na połowie rywali. Nasz zespół przeważał w każdym elemencie gry. Niestety, nie przełożyło się to na zdobycze bramkowe. Pomimo wielu dogodnych sytuacji strzały naszych zawodników były za słabe lub niecelne. Kilka razy gości ratowały słupek i poprzeczka bramki.
Wynik spotkania otworzył w końcu Dawid Zalski i z wynikiem 1:0 schodziliśmy na przerwę techniczną. Goście w ostatniej minucie pierwszej połowy mogli wyrównać stan rywalizacji, ale dobre wyjście bramkarza, Adama Januszewskiego, uratowało nasz zespół przed utratą bramki ,,do szatni”.

W drugiej odsłonie Victoria zaczęła śmielej atakować, ale nasza obrona (Maksymilian Pasieka i Norbert Przybyłek) oraz wprowadzeni po przerwie bramkarze (Mateusz Wypych w 31′ oraz Cyprian Wąsiński w 45′) nie dali się zaskoczyć. Gra stała się bardziej wyrównana. Było jednak widać przewagę naszego zespołu i po jednej z kolejnych akcji Dawid Zalski znów wpisał się na listę strzelców. Następnie asystował podaniem z lewej strony boiska do Kamila Szczepaniaka, który w pojedynku z bramkarzem gości okazał się lepszy i przypieczętował nasze zwycięstwo, ustalając rezultat meczu na 3:0.

Autor: Paweł Januszewski