Znicz – Raków II meczem udowodnień. Zapowiedź

Już jutro o 14:00 w Kłobucku Znicz zmierzy się z rezerwami Rakowa. Spotkanie to określane jest mianem derbów i meczem udowodnień.

Raków, jako jedna z trzech drużyn w IV lidze, reprezentuje podokręg częstochowski, do którego przynależymy też my. Zatem rozegramy już drugie w tym sezonie derby regionu. Pierwsze, przeciwko Polonii Poraj, zakończyły się obfitującym w gole remisem 3:3. Jak będzie jutro?

W Zniczu występują zawodnicy, którzy w swoim CV mają rubrykę poświęconą grze dla Rakowa. Dla Marcina Sroki, Łukasza Kmiecia, Miłosza Bieleckiego, Kamila Wojtyry, Sławomira Ogłazy, Karola Kasprzyka i Alana Jaworskiego jutrzejszy mecz będzie okazją do pokazania swoich umiejętności i udowodnienia czegoś sobie i przeciwnikom. Podejrzewać zatem można, że nasi gracze wyjdą jutro na boisko podwójnie zmotywowani.

Warto zwrócić uwagę na to, że w ekipie rezerw Rakowa znajduje się kłobucczanin, Oskar Krzyżak. 17-latek jest naszym wychowankiem, który pierwsze piłkarskie doświadczenie zdobył pod okiem trenera Łukasza Tomczyka. Szybko jednak został zauważony przez Raków i tam począł się rozwijać. Teraz jest podstawowym obrońcą rezerw Rakowa, wcześniej trenował też z pierwszą drużyną. Zdążył też reprezentować nasz kraj, grając w młodzieżowych kadrach (U-16 i U-17). Bardzo możliwe, że jutro wystąpi na boisku w swoim mateczniku.

Zapowiadające się niezwykle emocjonująco spotkanie pomiędzy Zniczem a Rakowem II odbędzie się jutro o godz. 14:00 na stadionie przy ul. Sportowej 14 w Kłobucku. Wstęp: cegiełka 5 PLN.

About Tomasz Nowakowski

Student filologii polskiej, pasjonat piłki nożnej, kibic Znicza Kłobuck.

View all posts by Tomasz Nowakowski →