Znicz Kłobuck 5:2 Zieloni Żarki. Kamil Wojtyra: Teraz pragniemy wygrać w niedzielę

Meldujemy się w 1/8 finału Pucharu Polski Podokręgu Częstochowa. W starciu z Zielonymi Żarki wygraliśmy przed własną publicznością aż 5:2!

Wtorkowe spotkanie już przed rozpoczęciem wydawało się ciekawym pojedynkiem. W szranki stanęli bowiem gracze Znicza Kłobuck – beniaminka IV ligi – i Zielonych Żarki – spadkowicza z IV ligi. Jeśli ktoś pomyślał przed tym pucharowym meczem, że rywalizacja będzie dość wyrównana, mylił się. Już w 4. minucie gola na 1:0 dla kłobuckiego zespołu zdobył Dominik Marek po płaskim strzale z okolicy 16 metra. Około sześć minut później prowadzenie na 2:0 podwyższył niezawodny Kamil Wojtyra. Niestety, raptem 120 sekund później to żarczanie cieszyli się ze strzelonej kontaktowej bramki. Gdy widać było, że zdobyty gol dodał graczom Zielonych skrzydeł, Alan Jaworski je podciął, trafiając na 3:1 w 26. minucie spotkania. Na przerwę zawodnicy obu drużyn schodzili jednak przy wyniku 3:2. Przeciwnicy, po naszej stracie piłki, zdobyli kontaktową bramkę. Na początku drugiej części gry widać było wielką mobilizację żarczan. Walczyli o każdą piłkę i pragnęli wyrównania rezultatu. Na nic się to zdało, gdy Kamil Wojtyra w 53. minucie sprytnie zachował się w ,,szesnastce” rywali i został sfaulowany. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany, umieszczając piłkę w siatce tak, jak robił to niegdyś Antonin Panenka. Dalszą część meczu tworzyły okazje do strzelenia goli naszych graczy i nieliczne strzały rywali, po których piłka najczęściej lądowała poza bramką. Jeszcze przed końcem spotkania jedną z sytuacji wykorzystał Dawid Wojtyra, dzięki czemu ustalił wynik pucharowego starcia na 5:2 dla Znicza Kłobuck.

Kamil Wojtyra, strzelec dwóch goli we wtorkowym meczu z Zielonymi Żarki, tłumaczył po meczu, że drużyna nie jest w pełni szczęśliwa po tym pucharowym zwycięstwie.

– Radość z dzisiejszego zwycięstwa byłaby większa, gdybyśmy wygrali nasze ostatnie ligowe spotkanie z Unią Dąbrowa Górnicza. Nie patrzymy jednak w przeszłość. Musimy zrobić wszystko, żeby wygrać w niedzielę mecz ligowy.

Nasz najlepszy strzelec wyjawił też, co jest aktualnie głównym celem naszego zespołu.

– Nie jesteśmy zadowoleni z poniesienia trzech porażek w lidze. Teraz pragniemy nie tylko zwyciężyć w niedzielę z AKS-em Mikołów, ale też tym samym wrócić na zwycięską ścieżkę. To jest teraz dla nas najważniejsze – zakończył Kamil Wojtyra.

Istotnie, w najbliższą niedzielę, 8 września, o godzinie 16:00 dojdzie do pojedynku rozgrywanego w ramach 5. kolejki IV ligi. Na boisku w Kłobucku nasza drużyna podejmie zespół AKS-u Mikołów. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy na to spotkanie.