Znicz 3:3 Polonia Poraj – relacja z derbowego meczu

W derbach podokręgu częstochowskiego zremisowaliśmy 3:3 z Polonią Poraj. Po emocjonującym boju zdobyliśmy jeden punkt.

Początek spotkania nie był udany w wykonaniu naszych zawodników. Bardzo szybko straciliśmy bowiem bramkę po fatalnych błędach w bliskiej odległości do bramki. Rezultat 0:0 utrzymywał się tylko do drugiej minuty meczu. Na szczęście, szybko odpowiedzieliśmy na cios rywali. 120 sekund po straconym golu wyrównaliśmy. Bramkę na 1:1 zdobył Dawid Wojtyra. Nasi piłkarze przejęli wtedy inicjatywę. Niedługo potem na prowadzenie wyprowadził nas drugi z Wojtyrów, Kamil. Gdy wszystko wydawało się pod kontrolą, popełniliśmy kolejne błędy, które na bramkę zamienili nasi rywale. Było już 2:2. Wyrównujący gol nieco podciął nam skrzydła. Z kolei graczom znad zalewu je dodał. W efekcie obie drużyny schodziły po 45 minutach rywalizacji do szatni przy wyniku 2:3 dla Polonii. Po przerwie nasi gracze wciąż wyglądali na zmobilizowanych. Starali się ciągle atakować, z tym że musieli pamiętać o grze w defensywie. Widać było, że Polonia chce bronić wyniku i, przy ewentualnych błędach naszych zawodników w ataku pozycyjnym, spróbować nas dobić. Na szczęście ta sztuka im się nie udała, a my zdobyliśmy upragnionego wyrównującego gola. Uczynił to Dawid Wojtyra, który, najpierw zwodząc bramkarza, a później obrońcę, umieścił futbolówkę w siatce. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie, ale obie drużyny miały okazje bramkowe. Naszym zawodnikom brakowało finalnych dograń piłek, przeciwnikom – skuteczności.

Dzisiejszy remis sprawił, że do naszego konta w tabeli dopisujemy jeden punkt. Poprzez to zajmujemy w niej 11. miejsce. W przyszłą niedzielę naszych graczy czeka nie lada wyzwanie. Udają się bowiem do Bytomia, gdzie zmierzą się z Szombierkami – faworytami do awansu do III ligi.