Znicz 1:1 Sarmacja Będzin – relacja

W ramach 6. kolejki IV ligi mierzyliśmy się w Będzinie z Sarmacją. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Nasi piłkarze przystępowali do tego meczu po zwycięstwie nad AKS-em Mikołów, z kolei Sarmaci po pierwszej porażce w sezonie z Szombierkami Bytom. Na początku spotkania w szeregi naszego zespołu wkradła się nerwowość i rywale poczęli dominować nad naszymi piłkarzami. Obraz gry zmienił się mniej więcej w połowie pierwszej odsłony meczu. Kłobucczan opuściły emocje i grali z przeciwnikiem jak równy z równym. Do końca pierwszej części nie padła żadna bramka, nie było bowiem ku temu klarownych okazji.

Po przerwie Znicz zaczął tworzyć sobie przewagę w środku pola i w bocznych strefach boiska. Dzięki temu w 58. minucie z piłką przy nodze na 10 metrze od bramki rywali znalazł się Kamil Wojtyra. Przełożył sobie futbolówkę na prawą nogę i kopnął ją w światło bramki. Strzegł ją jednak golkiper, który nie pozwolił, by Znicz objął prowadzenie. Sparował piłkę na rzut różny i chwilowo oddalił zagrożenie. Nasi piłkarze nie podawali się. Wciąż próbowali przedostać się pod pole karne Sarmacji. W 68. minucie Dominik Marek otrzymał od Kamila Ciapy podanie z lewej strony, tuż zza pola karnego, i z woleja uderzył piłkę, ale prosto w dobrze ustawionego bramkarza.

Wiele emocji sprawiły akcje w okolicach 70. minuty meczu. Właśnie wtedy nasz zespół kompletnie zdominował gospodarzy i wykonywał dwa rzuty różne z rzędu. Po jednym z nich żółtą kartką upomniany został Łukasz Kmieć, który sprzeciwiał się decyzji sędziego o niepodyktowaniu rzutu karnego dla Znicza. Oliwa była jednak sprawiedliwa. Kilka minut później został odgwizdany na Kamilu Wojtyrze faul w ,,szesnastce”. Sam poszkodowany wziął sprawy w swoje ręce i pewnie z 11 metra pokonał bramkarza, wyprowadzając tym samym Znicza na prowadzenie 1:0. Po strzelonej przez naszą drużynę bramce gospodarze znacznie przyspieszyli tempo gry i za wszelką cenę chcieli wyrównania rezultatu. Niestety, udało się to im w 92. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu różnego jeden ze znajdujących się przed naszą bramką zawodników Sarmacji umieścił piłkę w siatce. Arbiter około 120 sekund później zakończył to, szczególnie w końcówce, emocjonujące spotkanie. Wywieźliśmy zatem z Będzina jeden punkt.