Znamy datę i miejsce rozegrania finału Pucharu Polski

Rozgrywki pucharowe przeszliśmy do tej pory jak burza. Czas więc na ich finał!

Zakończenie pucharowych zmagań na poziomie okręgowym w sezonie 2019/2020 odbędzie się w sobotę, 7 marca. Właśnie wtedy podejmiemy w ramach finału Pucharu Polski podokręgu częstochowskiego Raków II Częstochowa. Spotkanie odbędzie się w duchowej stolicy Polski, na stadionie przy ulicy Kopalnianej 4, czyli na boisku, po którym biegają na co dzień zawodnicy Płomienia Częstochowa (Kuźnica Marianowa). Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmieć ma o 14:00.

Przypomnijmy, że rozgrywki pucharowe rozpoczęliśmy 20 sierpnia. Wtedy to w Częstochowie ograliśmy 6:0 Stradom. Następnie, 3 września, w Kłobucku odprawiliśmy z kwitkiem Zielonych Żarki, pokonując ich 5:2. Dwa tygodnie później w ramach ćwierćfinału podjęliśmy przed własną publicznością MKS Myszków, który podzielił los żarczan, ulegając nam 0:3. Najwięcej emocji było w półfinale, w którym ostatecznie udało się naszym graczom przedrzeć przez niezwykle świetnie dysponowaną w tym dniu defensywę Okszy Łobodno. Szczęśliwie wygraliśmy ten wyjazdowy pojedynek 2:1. Oznaczało to nic innego, jak awans do finału.

A w nim zmierzymy się z dobrze nam znanym zespołem – Rakowem II Częstochowa. Z tą drużyną mieliśmy już okazję rywalizować w lidze. Nasz zespół pewnie ograł częstochowian 3:0. Jak będzie 7 marca?

About Tomasz Nowakowski

Student filologii polskiej, pasjonat piłki nożnej, kibic Znicza Kłobuck.

View all posts by Tomasz Nowakowski →