Zieloni Żarki albo Warta Mstów naszym rywalem w 1/16 finału Pucharu Polski

Rozlosowano pary 1/16 finału Pucharu Polski Podokręgu Częstochowa. Zmierzymy się ze zwycięzcą pojedynku Warta Mstów – Zieloni Żarki.

W 1/32 finału Pucharu Polski nasz zespół ograł 6:0 występujący na szóstym poziomie rozgrywkowym Stradom Częstochowa, eliminując zarazem tę drużyną z tegorocznej edycji turnieju. Zwycięstwo odniesione w duchowej stolicy Polski awansowało z kolei zielono-czerwonych do kolejnej fazy ,,Pucharu Tysiąca Drużyn”.

W 1/16 finału zmierzymy się z Wartą Mstów lub Zielonymi Żarki. To, z którą z tych drużyn będzie pojedynkować się nasz zespół, zadecyduje bezpośrednie spotkanie mstowian i żarczan. Pewne zaś jest, że kłobucczanie, by rozegrać ten mecz, udadzą się na boisko rywala. Wszystko dlatego, że przywilej wcielenia się w rolę gospodarza w pucharowych rozgrywkach ma ta drużyna, któr występuje w niższej w hierarchii lidze. I Warta, i Zieloni, podobnie jak Stradom, są reprezentantami ,,okręgówki”.

Podokręg Częstochowa narzucił już termin rozgrywania meczów w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Spotkania w tej fazie rozgrywek mają się odbyć w środę, 4 września, o godzinie 16:30.

About Tomasz Nowakowski

Student filologii polskiej, pasjonat piłki nożnej, kibic Znicza Kłobuck.

View all posts by Tomasz Nowakowski →