UKS Ruch Chorzów 2:3 Znicz Kłobuck!

W pierwszym sparingu przed rundą wiosenną nasi juniorzy pokonali UKS Ruch Chorzów 3:2(1:1). Dwie bramki zdobył Wiktor Bińkowski i jedną dołożył Krzysztof Krawczyński.

W pierwszej połowie Ruch posiadał nad naszym zespołem optyczną przewagę, częściej utrzymywał się przy piłce i tworzył więcej sytuacji. Rywale zmusili kłobucczan do częstszego grania w defensywie i szukania swoich szans w ataku szybkim. Jeden z nich zakończył się golem Wiktora Bińkowskiego. Gospodarze wyrównali po błędzie naszych juniorów w wyprowadzeniu piłki. W drugiej połowie nasz zespół zdawał się być dużo lepiej zorganizowany w środku pola. Przejął inicjatywę i stał się stroną dominującą. Udokumentował to strzeleniem dwóch kolejnych goli. Ruch zdobył jeszcze bramkę kontaktową w ostatnich minutach po rzucie karnym, ale do końca sytuację boiskową kontrolowała nasza drużyna, która utrzymała korzystny wynik. Zespół Przemysława Szczypiora wykonał gigantyczną pracę w defensywie i zasłużenie wrócił z Chorzowa w dobrych humorach.

Skład: Paliwoda – Siwczyński (55′ Kierat), Kowalski, Kowalik, Kurzacz (65′ Siwczyński) – Sosnowicz, Nocoń – Grzyb, Kierat (41′ Soluch), Krawczyński – Bińkowski.