Trener Ruchu Radzionków: mamy duży szacunek do Znicza

Już w niedzielę, 11 sierpnia, o godzinie 16:00 dojdzie do spotkania Znicza z Ruchem Radzionków w ramach 1. kolejki HAIZ IV ligi. – Liga okręgowa jest dwie klasy niżej od IV ligi – stwierdził Michał Majsner, trener Ruchu, który przed meczem w Kłobucku wypowiedział się, m.in. na temat naszej drużyny.

Jesteśmy głodni gry. Nie możemy doczekać się pierwszego meczu o ligowe punkty – zaczął Michał Majsner. – Skład od pewnego czasu mam już w głowie, ale przemyślę go jeszcze po sobotnim treningu, a ostateczną decyzję podejmę w niedzielę – ciągnął szkoleniowiec.

Trener Ruchu Radzionków zapewnia, że zespół przepracował okres przygotowawczy sumiennie. – Bardzo solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy, niektóre sparingi pokazały duży potencjał tej drużyny, inne dały nam mnóstwo materiałów do analizy, a wnioskom z nich poświęciliśmy sporo pracy na treningach. Cały plan przygotowań staraliśmy się zresztą tak zaplanować, aby z tą optymalną formą trafić mniej więcej na połowę sierpnia, bo bardzo ważnym jest dobrze zacząć rozgrywki – skwitował Michał Majsner.

Szkoleniowiec naszych rywali ocenił też naszą drużynę i powiedział, co o niej sądzi. – Na pewno mamy duży szacunek do rywala. Wiemy, że ma w kadrze trzech piłkarzy, którzy w sumie w poprzednim sezonie strzelili prawie sto pięćdziesiąt goli. Będzie trzeba na nich uważać, ale obiektywnie trzeba też powiedzieć, że liga okręgowa, jeśli chodzi o poziom rozgrywek, jest dwie klasy niżej od ligi czwartej. Tempo meczu też jest dwa razy wolniejsze. U nas zdecydowana większość piłkarzy grała w poprzednim sezonie w trzeciej lidze, gdzie z kolei tempo gry jest wyraźnie wyższe niż w lidze czwartej. Chciałbym, aby udało nam się wejść w sezon z trzecioligowym tempem gry, bo wtedy z pewnością w naszych spotkaniach będziemy dominować. Ufam, że jutro pokażemy się z jak najlepszej strony, i że wszystkie największe atuty rywala uda nam się zneutralizować – stwierdził Michał Majsner.

Spotkanie Znicza z Ruchem Radzionków odbędzie się w niedzielę, 11 sierpnia, o godzinie 16:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy na stadion przy ulicy Sportowej 14 w Kłobucku.

Fot.: ruchradzionkow.com

About Tomasz Nowakowski

Student filologii polskiej, pasjonat piłki nożnej, kibic Znicza Kłobuck.

View all posts by Tomasz Nowakowski →