Relacja z wygranej z Ruchem Radzionków

TAK, JEST! W pierwszym meczu IV Ligi po 27 latach nieobecności wygrywamy z Ruchem Radzionków 1:0. Trzy punkty zapewnił nam Dawid Wojtyra, trafiając do siatki rywali w końcówce spotkania.

Niedzielne popołudnie w Kłobucku minęło pod znakiem wielkiego wydarzenia – w końcu, po 27 latach, Znicz zagrał w IV lidze. Kibice już po godzinie 15:00 pojawiali się na stadionie, by wreszcie zapełnić go po brzegi. Sprzyjała też pogoda – bezdeszczowa i słoneczna.

Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmiał lekko po godzinie 16:00, ponieważ po wyjściu piłkarzy na murawę nasi zawodnicy otrzymali puchar za zeszłosezonowe wygranie ligi okręgowej, a Kamil Wojtyra otrzymał ,,armatkę”, czyli nagrodę dla najlepszego strzelca w lidze okręgowej ,,Football Factory” za sezon 2018/2019.

Od pierwszych minut spotkania dało się zauważyć jego wysoki poziom. Obie drużyny stanęły na wysokości zadania. Niemal każda piłka trafiała tam, gdzie chcieli posłać ją jej adresaci. I połowa upłynęła ze zmiennym szczęściem dla obu zespołów: raz przewagę robili sobie nasi gracze, drugi raz nasi rywale. Kilka okazji, które wypracowali sobie zawodnicy obu klubów, zostały niewykorzystane. Warto pochwalić w tym miejscu obu bramkarzy: bronili na elitarnym poziomie.

Druga połowa to już dominacja Znicza Kłobuck. Nasza drużyna wypracowała sobie przewagę, dłużej utrzymywała się przy piłce. Z kolei Ruch Radzionków liczył na kontrataki, których w ciągu drugich 45 minut trochę się uzbierało. Ataki: pozycyjny Znicza i kontry Ruchu zapierały dech w piersiach wszystkich zgromadzonych na stadionie. Spotkanie było niezwykle emocjonujące, stało na najwyższym możliwym poziomie. W końcu, po 45 minutowych ofensywach obu drużyn przyszedł czas na jedynego gola w tym spotkaniu. Jego autorem został Dawid Wojtyra, a więc już w swoim debiucie wpakował piłkę do siatki. Ruch próbował podnieść się po straconym golu, ale rozpaczliwe ataki radzionkowian tłumiła nasza defensywa. Chwilę potem sędzia gwizdnął po raz ostatni w tym meczu, który zakończył się wynikiem 1:0 dla Znicza. Na stadionie wybuchła fala radości.

Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy zjawili się w niedzielę na stadionie przy ulicy Sportowej 14 w Kłobucku. Jesteśmy pewni, że emocje, których dziś nie brakowało, przekonają wszystkich do przychodzenia na nasz obiekt w trakcie meczów ligowych naszych seniorów. Już za tydzień Znicz zmierzy się na wyjeździe z Wartą Zawiercie. Z kolei 24 sierpnia, czyli w sobotę, o godzinie 17:00 rozpocznie się mecz z Unią Kosztowy w Kłobucku. Gorąco wszystkich zapraszamy na kolejne domowe spotkanie naszej drużyny!