Przemsza Siewierz – Znicz Kłobuck. Zapowiedź

W Dzień Zaduszny nasi piłkarze udadzą się do Siewierza, gdzie zmierzą się z Przemszą w ramach 13. kolejki IV ligi. Prezentujemy poniżej krótką notkę na temat sylwetki sobotniego rywala.

Przemsza Siewierz zajmuje aktualnie 9. miejsce w tabeli IV ligi, ale do naszego zespołu, będącego na jej podium, traci tylko trzy punkty. Siewierzanie do tej pory wygrali 4 spotkania, 5 zremisowali i 3 przegrali. W ostatniej kolejce postawili się na trudnym bytomskim terenie Szombierkom, przez co dotychczasowy lider rozgrywek stał się ich wiceliderem. Pełną listę wyników Przemszy przedstawiamy poniżej:

TS SZOMBIERKI BYTOM

LKS PRZEMSZA SIEWIERZ

3:3

LKS PRZEMSZA SIEWIERZ

LKS POLONIA PORAJ

2:1

BKS SARMACJA BĘDZIN

LKS PRZEMSZA SIEWIERZ

1:1

LKS PRZEMSZA SIEWIERZ

AKS MIKOŁÓW

0:0

KS UNIA DĄBROWA GÓRNICZA

LKS PRZEMSZA SIEWIERZ

1:4

LKS PRZEMSZA SIEWIERZ

LKS UNIA KOSZTOWY

1:3

KP WARTA ZAWIERCIE

LKS PRZEMSZA SIEWIERZ

2:3

LKS PRZEMSZA SIEWIERZ

KS RUCH RADZIONKÓW

1:3

KS SLAVIA RUDA ŚLĄSKA

LKS PRZEMSZA SIEWIERZ

2:1

LKS PRZEMSZA SIEWIERZ

RKS GRODZIEC

3:1

MKS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE

LKS PRZEMSZA SIEWIERZ

2:2

RKS RAKÓW II CZĘSTOCHOWA S.A.

LKS PRZEMSZA SIEWIERZ

1:1

Zawodnicy Przemszy są aktualnie w niezłej dyspozycji. Od pięciu kolejek nie przegrali żadnego meczu. Nie znaczy to jednak, że Siewierz jest nie do zdobycia. Więcej porażek nasi sobotni rywale ponieśli właśnie przed własną publicznością, a więcej punktów zdobyli na wyjazdach.

Kłobuck i Siewierz dzieli około 65 kilometrów. Miejscowość, do której udadzą się nasi zawodnicy w tę sobotę, ma raptem 5 000 mieszkańców, jest więc prawie trzykrotnie mniejsza pod tym względem od Kłobucka.

Przemsza powstała mniej więcej wtedy, kiedy Znicz Kłobuck – w 1946 roku. Klub, składający się z kilku sekcji sportowych, ograniczył się do piłkarskiej, która, cytując autorów oficjalnej strony internetowej Przemszy, ,,jako jedyna przetrwała próbę czasu”.

Stadion Przemszy uległ kilka lat temu renowacji. Jej efektem stała się, m.in. budowa zadaszonych trybun. Aktualnie siewierski obiekt dysponuje 652 miejscami siedzącymi, z których 416 jest zadaszonych. Jego płyta główna wyścielona jest trawą naturalną.

Mimo że obie drużyny dzieli w tabeli aż sześć pozycji, to ewentualne zwycięstwo Przemszy odwróciłoby role, dlatego też mecz w Siewierzu będzie dla naszego zespołu niezwykle istotny. Nasi piłkarze wygrali ostatnie cztery spotkania. Co godne zauważenia – strzelili aż 17 goli i stracili tylko jedną bramkę. Wydaje się zatem, że Znicz wrócił na poziom, do którego przyzwyczaił swoich sympatyków. Czy w Siewierzu zostanie podtrzymany?

Spotkanie z Przemszą odbędzie się 2 listopada o godzinie 14:00 na stadionie przy ulicy Sportowej 1. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzą Nowiny Kłobuckie.

About Tomasz Nowakowski

Student filologii polskiej, pasjonat piłki nożnej, kibic Znicza Kłobuck.

View all posts by Tomasz Nowakowski →