PODSUMOWANIE RUNDY WIOSENNEJ DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH MLKS ZNICZ KŁOBUCK.

Za nami runda wiosenna rozgrywek młodzieżowych sezonu 2017/2018. ZNICZ KŁOBUCK na terenie całego województwa reprezentowało łącznie 4 drużyny zarejestrowanych w rozgrywkach OZPN Częstochowa . Znicz wystawił do gry jedną drużynę Trampkarzy Młodszych (rocznik 2004 i młodsi), jedną drużyny Młodzików (2006 i młodsi) ,jedna drużyna Orlików Młodszych(2009 i młodsi) oraz druzyna Zaków (rocniki 2010,2011 oraz 2012). Cała runda wiosena to pasmo sukcesów. Większych bądź mniejszych, ale trzeba przyznać, że zawodnicy wiele razy swoją postawą zasłużyli na medal – oceniają trenerzy Znicza Kłobuck, postawę swoich podopiecznych.
Zespół Trampkarzy na koniec rozgrywek III-ligi wojewódzkiej zajął niezłą 2 lokatę, przegrywając tylko dwa spotkania z zespołami (VICTORII CZ-Wa i SPARTA SZCZEKOCINY). Warto zaznaczyć, iż przegrane pojedynki, to mecze w których o wyniku bardzo często decydował drobny błąd lub szczęście sprzyjające przeciwnikowi. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu, okazał się Wiktor Bińkowski (8 bramek), trenujący w naszym klubie od 6 lat. Bardzo dobry sezon Wiktora, pokazuje, iż za jego sukcesem „stoi” systematyczny trening, bardzo wysoka frekwencja na zajęciach oraz zaangażowanie w to co robi – podsumował trener A.Rogaczewski.
Kadra podopiecznych A.Rogaczewskiego i K.Kasprzyka w rundzie wisennej sezonu 2018 : KOT TYMOTEUSZ (br), KUC BARTOSZ ,KURZACZ KRYSTIAN ,WIKTOR BIŃKOWSKI ,MACIEJ TAŁAJ ,KABZIŃSKI JAKUB ,KOWALIK NIKODEM ,MODZELEWSKI KACPER ,KRUGIEŁKA JAKUB,
KRAWCZYŃSKI KRZYSZTOF (c), KLECHA KAROL , KUZNIK HUBERT, ŚWIĄCIK OSKAR ,KURDYŚ MATEUSZ ,KOŁODZIEJ OLIWIER , SZCZEPANIK ALEKSANDER, KOŁODZIEJ IGOR ,KLECHA KRZYSZTOF.
Ze swojego sezonu mogą być dumni nasi Młodzicy , ponieważ zespół składał się z zawodników młodszych (roczniki 2006, 2007 a nawet 2008) którzy „ogrywają się” ze starszymi przeciwnikami. Zespół trenera K.WILKA toczył bardzo zacięte boje i w siedmiu meczach schodził z boiska jako zwycięzca,co jest dobrym prognostykiem na kolejny sezon, gdzie zawodnicy będą rozgrywać spotkania już w swojej kategorii wiekowej.
Zespół Młodzików ZNICZA odniósł 7 zwycięstw ,1 remis i 2 porazki zdobywając 22 punkty zajmując ostatecznie II miejsce.
Skoro potrafimy, jak równy z równym rywalizować ze starszymi kolegami, to w swojej kategorii wiekowej, w kolejnym sezonie, powinniśmy cieszyć się z kolejnych sukcesów naszych podopiecznych – podsumował trener Konrad Wilk.
Kadra Młodzików :
HIERONIM CAJLER, RADOSŁAW GMYREK,BARTŁOMIEJ GRZYBOWSKI, BARTOSZ IDASZ, ADAM JANUSZEWSKI(BR), DAWID JELONEK, DOMINIK MAJER, KRZYSZTOF MATYŚKIEWICZ ,SZYMON NOWAK, PATRYK NOWAK , IGOR RADKA, KAMIL SZCZEPANIAK, KACPER SZYMAŃSKI, JAKUB ULATOWSKI, KACPER ULATOWSKI, PRZEMYSŁAW WERK, DAWID ZALSKI, KACPER ZMOREK,MACIEJ ŻURAWSKI,WYDMUCH MATEUSZ (br) , WYDMUCH ŁUKASZ.
Również z swojego sezonu mogą być dumni nasi ORLICY Młodsi oraz ich rodzice, ponieważ zajeli II miejsce w rozgrywkach. Sukces cieszy, ale w okresie wakacyjnym będziemy ciężko trenować, by na jesień być jeszcze lepszym zespołem, ale przede wszystkim po to, aby rozwijać indywidualne umiejętności zawodników – podsumował trener Konrad Wilk.
Kadra ORLIKÓW : DAWID CHRUSTOWSKI ,MACIEJ CIELAS ,JAN DZIEZBIŃSKI ,ALAN GŁĄB ,MATEUSZ GWORYŚ ,BENJAMIN KOZAK ,MARCEL MIARKA ,MAKSYM MIARKA ,MAKSYMILIAN PASIEKA ,GABRIEL PŁAZA ,NORBERT PRZYBYŁEK , CYPRIAN WĄSIŃSKI, FILIP WÓJCIK ,JAN WORWĄG ,IGOR WYPYCH ,TOMASZ ŻURAWSKI ,WYDMUCH MATEUSZ (br) , WYDMUCH ŁUKASZ .
Najmłodsza nasza drużyna Zaki (roczniki 2010,2011 i 2012), została zgłoszona w tym roku do Liga Młodych Talencików, a spotkania były rozgrywane w formie turniejowej. Do rozgrywek przystąpiło 6 zespołów. Każda drużyna miała zorganizować jeden turniej na który zjeżdżały się wszystkie zespoły i grały systemem każdy z każdym, równolegle na dwóch połowach boiska. W turniejach brały udział drużyny ( Znicz Kłobuck, Ajaks Częstochowa, Orlik Blachownia, Sokół Wręczyca, Lot Konopiska, MGOKIS Praszka )
W rozgrywkach drużyn Zaczków, nie skupiano się na tabelach ani punktach. Dzieci miały bawić się piłką nożną i jak najwięcej przebywać na boisku. W meczach brały udział dzieci urodzone nawet w roczniku 2010,2011 czy 2012 i była to dla nich pierwsza okazja do gry w formie ligowej. Korzystając z okazji chcemy zaprosić wszystkie chętne dzieci, by rozwijały swoje umiejętności ruchowe, piłkarskie oraz grały w turniejach i meczach ligowych w naszym klubie. Nabór jest ciągły, a zapisów dzieci można dokonywać już od rocznika 2004 do rocznika 2014, od trampkarzy do Drużyny Przedszkolaków.