Podsumowanie rundy jesiennej juniorów

Ze zmiennym szczęściem w rozgrywkach I ligi juniorów młodszych swoje mecze rozgrywali młodzieżowcy Znicza Kłobuck .

9⃣ pojedynkach rundy jesiennej na tym szczeblu rozgrywek odnieśli 6⃣ zwycięstw , a w trzech meczach zaznali smaku porażki.

1⃣8⃣ zgromadzonych punktów przez podopiecznych trenera Andrzeja Rogaczewskiego pozwala zajmować drużynie 3. miejsce w ligowej tabeli spośród 1⃣0⃣ zespołów z bilansem bramkowym: 22 – 12.

Cel, jaki sobie wspólnie postawiliśmy przed rozgrywkami, to nauka przed startem w rozgrywkach seniorskich. Doświadczenie, jakiego nabraliśmy przez całą rundę rywalizując z silniejszymi rywalami, np.: RKS-em Raków, Rozwojem Katowice, Ruchem Radzionków czy UKS-em SZOPIENICE, z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Rundę ostatecznie zakończyliśmy w drugi weekend listopada. Udało nam się zgromadzić 18 pkt., które ostatecznie w tabeli dają nam 3. miejsce po rundzie jesiennej.

W trakcie rozgrywek mieliśmy wzloty i upadki. Wzloty to choćby bardzo dobre mecze i wygrane z Ruchem Radzionków czy UKS-em Szopienice oraz wygrana w niezłym stylu z RKS-em Rakowem Częstochowa. Upadki – niestety porażki z teoretycznie słabszymi zespołami . Z czysto piłkarskich spraw – porażki z Górnikiem Jaworzno, Czarnymi Sosnowiec można było z pewnością uniknąć.
Chwała wszystkim chłopakom, którzy regularnie byli w stanie poświęcić czas na treningi, mecze. W wielu przypadkach wyrzeczenia ponosili rodzice zawodników, którzy musieli ,,dowozić” zawodników na zajęcia, spotkania ligowe, towarzyskie, w kadrze naszej drużyny znajdują się bowiem chłopcy z całej naszej gminy i nie tylko. Niejednokrotnie to właśnie dojeżdżający chłopcy, pomimo wielu obowiązków, byli obecni na zajęciach, a miejscowi mieli problem z dotarciem na trening…

Podsumowując, musimy bardzo ciężko przepracować zimowy okres przygotowawczy, aby właściwie przygotować się do rundy rewanżowej. Nie ma innej metody, aby podnosić swoje umiejętności niż ciężki trening, trening i jeszcze raz trening. Pamiętajmy o tym, że ideą naszego klubu jest, aby zawodnicy w następnym roku swoją juniorską przygodę, kontynuowali w zespole seniorów, reprezentowali klub i gminę KŁOBUCK niezależnie od tego, którą ligę będą reprezentować.

Warto dodać też, że w drugiej drużynie seniorskiej zadebiutowało pięciu zawodników kadry juniorów: Nicer, Bińkowski, Krawczyński, Le Quang i Sosnowicz.

Tak podsumował minioną rundę trener naszych juniorów, Andrzej Rogaczewski.

Kadrę ZNICZ U-16 tworzyli:
Wiktor Bińkowski
Przemysław Grzyb
Jakub Kabziński
Karol Klecha
Nikodem Kowalik
Jakub Kowalski
Krzysztof Krawczyński
Krystian Kurzacz
Kacper Lisek
Mikołaj Malczewski
Makary Nicer
Oleg Nocoń
Piotr Paliwoda
Oskar Siwczyński
Albert Sosnowicz
Oskar Świącik
Maciej Tałaj
Konrad Włodarczyk
Patryk Wojciechowski
Kacper Le Quang.
Trener: Andrzej Rogaczewski

Strzelcy bramek dla drużyny ZNICZ U-16 w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020:
Grzyb 5 
Malczewski 2 
Binkowski 4 
Włodarczyk 1
Sosnowicz 1
Nicer 4
Krawczynski 3 
Nocoń 1
Świącik 1

PK

About Tomasz Nowakowski

Student filologii polskiej, pasjonat piłki nożnej, kibic Znicza Kłobuck.

View all posts by Tomasz Nowakowski →