Podsumowanie dotychczasowych transferów Znicza

Znicz Kłobuck w lipcu rozpoczął okres przygotowawczy do nowego sezonu. W jego trakcie testowani byli nowi zawodnicy. Oto niektórzy z nich, którzy oficjalnie dołączyli do ,,zielono-czerwonego” zespołu.

Do tej pory nasz klub zakontraktował czterech graczy. Jednym z nich jest Sławomir Ogłaza. Nominalny defensywny pomocnik przez ostatnie 2,5 roku był zawodnikiem Skry Częstochowa, w której barwach w rundzie jesiennej zeszłego sezonu II ligi zagrał pięć meczów. Co ciekawe, 29-latek jest mistrzem świata juniorów w… taekwondo!

Nasz klub zdążył już także zasilić szeregi pierwszego zespołu dwoma obrońcami: Karolem Tomczykiem i Pawłem Bartoszkiem. Karol ma za sobą występy w II lidze, a grał w takich klubach jak Widzew Łódź czy Polonia Bytom. Do naszego zespołu dołączył z częstochowskiej Skry. Z kolei Paweł jest wychowankiem Andaluzji Piekary Śląskie. 26-letni boczny obrońca w zeszłym sezonie grał w IV-ligowej Warcie Działoszyn.

Od sezonu 2019/2020 zawodnikiem przywdziewającym koszulkę Znicza będzie również Alan Jaworski. 20-latek występuje na pozycji napastnika. W sezonie 2017/2018 wraz ze Skrą Częstochowa świętował awans do II ligi. Ostatni rok spędził na wypożyczeniu w IV-ligowej Polonii Poraj. Do naszego klubu przeszedł na zasadzie wypożyczenia. W kontrakcie została zapisana też opcja transferu definitywnego.

 

About Tomasz Nowakowski

Student filologii polskiej, pasjonat piłki nożnej, kibic Znicza Kłobuck.

View all posts by Tomasz Nowakowski →