Piąte zwycięstwo z rzędu! Przemsza Siewierz 2:6 Znicz Kłobuck

W Dzień Zaduszny nasi piłkarze udali się do Siewierza, by zmierzyć się w ramach 13. kolejki IV ligi z Przemszą. Znicz pokonał gospodarzy aż 6:2!

Choć to siewierzanie strzelili pierwszego gola już w 7. minucie meczu, a rezultat po pierwszej połowie był remisowy (1:1), kłobucczanie przeprowadzili lekcję futbolu swoim rywalom i tuż po przerwie rozpoczęli strzeleckie show. Bramki padały odpowiednio: w 48′, 50′, 60′, 66′ i 92′ spotkania. Z łącznie sześciu zdobytych aż pięć było autorstwa Kamila Wojtyry! Na sam koniec zawodnikom Przemszy udało się jeszcze strzelić drugiego, honorowego, gola w 94. minucie, tym samym oprawiając pojedynek ze Zniczem w swoistą klamrę – zdobyli pierwszą i ostatnią bramkę w meczu.

Dzisiejsze zwycięstwo jest naszym piątym z rzędu. Z kwitkiem odprawiliśmy już w trakcie tej passy Śląsk Świętochłowice, Dramę Zbrosławice, Gwarek Ornontowice i Raków II Częstochowa.

Rozważania nad tym, kto jest trzecią siłą częstochowskiej piłki, nie mają już najmniejszego sensu. Rzućmy okiem na tabelę IV ligi i sprawdźmy, na którym miejscu znajduje się Znicz.

16 LKS DRAMA ZBROSŁAWICE 12 5 1 2 9 16:44

Znicz, jak Państwo zauważyliście, jest na 3. miejscu w tabeli. Do końca rundy jesiennej zostały do rozegrania dwa mecze. W naszym wypadku będą to pojedynki z RKS-em Grodziec, na który już zapraszamy, bo odbędzie się w przyszłą sobotę o godz. 14:00 w Kłobucku, i ze Slavią w Rudzie Śląskiej za dwa tygodnie.