Pewna wygrana naszych piłkarzy! Gwarek Ornontowice 0:3 Znicz Kłobuck

W ramach 11. kolejki IV ligi nasi zawodnicy udali się do Ornontowic, gdzie pokonali miejscową drużynę Gwarka 0:3.

Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy, którzy zepchnęli nasz zespół pod własne pole karne. Na szczęście nie udało im się wykorzystać przewagi, którą z upływem czasu stworzyli sobie nasi gracze. Momentem przełomowym tego spotkania określić można podyktowanie przez arbitra pośredniego rzutu wolnego w polu karnym ornontowiczan. Piłkę podaną przez kolegę ze swojego zespołu złapał bowiem w ręce golkiper gospodarzy. Kłobucczanie nie wykorzystali tego stałego fragmentu gry, ale od tej chwili kontrolowali przebieg meczu. Efekty były widoczne jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw gola na 1:0 zdobył Dawid Wojtyra, który dzięki swojej szybkości ominął dwóch obrońców Gwarka i pokonał bramkarza w starciu sam na sam. Niedługo później ten sam zawodnik został sfaulowany w polu karnym. Rzut karny na bramkę zamienił Kamil Wojtyra. Do końca pierwszej połowy nie padł już żaden gol. Po zmianie połów obraz gry znacznie się nie zmienił. Znicz kreował sytuacje, nie kończył ich jednak trafieniami. Gwarek w końcu się zmobilizował i próbował szybko atakować. Akcje gospodarzy kończyły się jednak najczęściej niecelnymi strzałami. ,,Niewykorzystane sytuacje się mszczą” – owo piłkarskie porzekadło nie traci na aktualności. Znicz wyprowadzał szybkie kontrataki. Jeden z nich okazał się zabójczy. Kamil Wojtyra i piłka znaleźli się w polu karnym gospodarzy. Nasz napastnik huknął jak z armaty i ustalił wynik meczu na 0:3 dla Znicza.

Dzięki zwycięstwu nad Gwarkiem zyskaliśmy kolejne trzy punkty w ligowej tabeli. Do tej pory uzbieraliśmy ich siedemnaście. To oznacza, że aktualnie zajmujemy szóste miejsce w IV lidze 1. grupy śląskiej!