Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka zwieńczony III Przedszkoliadą [RELACJA + FOTO]

W poniedziałek, 23 września, odbył się na naszym stadionie III już turniej ,,Hip Hip Hurra – Zabawa Na Sto Dwa”. W różnych konkurencjach rywalizowały ze sobą drużyny poszczególnych przedszkoli z gminy Kłobuck.

Turniej, organizowany przez Gminę Kłobuck, z Panem Burmistrzem Jerzym Zakrzewskim i Panią Sekretarz Gminy Sylwią Piątkowską na czele, oraz MLKS Znicz Kłobuck, rozpoczął się o godzinie 10:00. Wtedy to zostali zaprezentowani jego uczestnicy z przedszkoli z Kłobucka (nr 1, nr 2 i SPSK), Libidzy, Lgoty, Kamyka i Łobodna oraz konkurencje: minimecze piłki nożnej, berek, wyścigi rzędów, biegi slalomem z oddaniem strzałów na bramki i biegi z przeszkodami. Wszystkie zawody odbywały się na płycie głównej naszego stadionu z wyjątkiem wspólnego tańca, który miał miejsce za bramką, znajdującą się bliżej budynku klubowego. Obok niego znajdował się punkt gastronomiczny, z którego korzystać mogli przedszkolaki i ich opiekunowie, oraz miejsce, w którym dzieci mogły zostać pomalowane na twarzach.

Wszystkie konkurencje odbywały się zgodnie z planem i trwały po ok. 15 minut. Płynnie poszczególne drużyny wymieniały się uprawianiem poszczególnych zawodów. Turniej zakończył się przed godziną 12:00. Wszyscy zawodnicy wraz z opiekunami otrzymali z rąk Pana Burmistrza, Pani Sekretarz Gminy i Pana Andrzeja Zalskiego, Prezesa stowarzyszenia ,,Nasza Szkoła”, redaktora naczelnego Nowin Kłobuckich, pamiątkowe medale i niespodzianki w postaci elementów uposażających gminne przedszkola.

W tym wydarzeniu, organizowanym z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, wzięli również udział policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobucku i Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku. Przedstawiciele tych służb mundurowych służyli uprzejmością wszystkim dzieciom, chcącym poznać ich zawodowe tajniki oraz zobaczyć wnętrza radiowozu i wozu strażackiego.

About Tomasz Nowakowski

Student filologii polskiej, pasjonat piłki nożnej, kibic Znicza Kłobuck.

View all posts by Tomasz Nowakowski →