Który ekstraklasowicz zagra w sobotę w Kłobucku?

Sobotni hit tuż-tuż. W ramach 12. kolejki IV ligi podejmiemy rezerwy Rakowa. Prezentujemy poniżej możliwe ruchy kadrowe naszych przeciwników związane z sobotnim pojedynkiem. 

Zawodnikiem, który na pewno nie zagra w najbliższej kolejce PKO Ekstraklasy, jest Felicio Brown Forbes. Kostarykańczyk został upomniany w ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław czwartą w sezonie żółtą kartką, przez co zdobywca pięciu goli w  tym sezonie najwyższej w hierarchii klasie rozgrywkowej w Polsce nie może zagrać w sobotę z ŁKS-em Łódź. Owa kara obowiązuje jednak tylko w rozgrywkach ekstraklasy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by Felicio mógł zagrać w sobotę w Kłobucku. Nie wiadomo, kto, oprócz Forbesa, mógłby ewentualnie rywalizować ze Zniczem. Wydaje się, że podpowiedzi należy szukać w protokołach meczowych z ligowych spotkań naszych rywali.

W ostatnim z nich rezerwy Rakowa jako pierwsze w tym sezonie pokonały Szombierki Bytom. Lider IV ligi uległ jednak nie tylko juniorom. Jego rywalem byli także zawodnicy, grający na co dzień w PKO Ekstraklasie. Przeciwko bytomianom zagrał Arkadiusz Kasperkiewicz, Jakub Apolinarski i Bryan Nouvier.

W 7. kolejce rezerwy Rakowa zostały wsparte aż siedmioma ekstraklasowiczami. W starciu z Unią Dąbrowa Górnicza zagrali: Jakub Szumski, Jakub Apolinarski, Ruslan Babenko, Maciej Domański, Kamil Kościelny, Aleksandr Kolev i Piotr Malinowski. ,,Dwójka” częstochowian wygrała to spotkanie, ale raptem 2:1. Z kolei tydzień wcześniej Raków II udał się do Mysłowic, by z Kamilem Kościelnym i Maciejem Domańskim w składzie zagrać z Unią Kosztowy. Mecz zakończył się zwycięstwem Unii 4:2.

Najczęściej w rezerwach pojawiał się zatem Maciej Domański, Jakub Apolinarski i Kamil Kościelny. Być może któryś z nich zjawi się w sobotę w Kłobucku. Warto jednak pamiętać, że rezerwy Rakowa są przede wszystkim zespołem nastolatków, którzy, grając w IV lidze, mają okazję zaistnienia w piłce seniorskiej. Godna przypomnienia jest także sytuacja w tabeli naszych sobotnich przeciwników, która, delikatnie mówiąc, do najlepszych nie należy, stąd częstochowianie nie wahają się nad przeprowadzaniem rotacji między pierwszą i drugą drużyną. Dodatkowo fakt, że Kłobuck i Częstochowę dzieli raptem 16 kilometrów, sprawia, że prawdopodobieństwo przybycia kilku ekstraklasowiczów zdecydowanie wzrasta.

Kto by jednak w rezerwach Rakowa nie zagrał, przyjdź w sobotę o godz. 14:00 na stadion przy ulicy Sportowej 14 w Kłobucku i wspieraj Znicz! Wstęp: cegiełka 5 PLN.

About Tomasz Nowakowski

Student filologii polskiej, pasjonat piłki nożnej, kibic Znicza Kłobuck.

View all posts by Tomasz Nowakowski →