Juniorzy Znicza pokonali Ruch Radzionków!

7 września, na inaugurację pierwszej ligi wojewódzkiej, gościliśmy drużynę Ruchu Radzionków – trzykrotnego mistrza Śląska w roczniku 2004. Juniorzy Znicza pokonali Ślązaków 3:2.

Mecz dla naszej drużyny zaczął się bardzo dobrze, bo już w 2. minucie po strzale Przemka Grzyba wyszliśmy na prowadzenie. Niestety, drużyna Ruchu bardzo szybko wyrównała wynik meczu. Po stracie bramki inicjatywę na boisku przejęli goście. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Druga połowa to już całkowita dominacja naszej drużyny. Niestety, skuteczność nie była po naszej stronie. Ciągle atakując, nadzialiśmy się na jedną z nielicznych kontr i straciliśmy bramkę. Nasza drużyna pokazała charakter oraz to, że stanowi kolektyw. Dążyła bowiem do zmiany wyniku. Na pięć minut przed końcem spotkania po bramce debiutanta Malczewskiego wyrównaliśmy stan rywalizacji. Determinacja i gra do końca opłaciła się. W 94. minucie, po rzucie wolnym, Makary Nicer strzelił zwycięską bramkę.

Gratulacje dla całej drużyny: za megacharakter i grę do końca!

ZNICZ U-15 Kłobuck – Ruch Radzionków 3:2 ( 1:1) Skład : Paliwoda, Kurzacz, Krawczyński, Kowalik, Malczewski, Kowalski, Wojciechowski, Nicer, Bińkowski, Grzyb, Sosnowicz oraz: Siwczyński, Tałaj, Lisek, Włodarczyk. Trener: Andrzej Rogaczewski.