Juniorzy młodsi – podsumowanie

Rok 2019 był naprawdę niezły w wykonaniu naszych juniorów młodszych. W jego pierwszej części występowali w II lidze wojewódzkiej, w której rywalizowali jak równy z równym, m.in. z Górnikiem Zabrze, Zagłębiem Sosnowiec i Stadionem Śląskim.

Nasi zawodnicy w ubiegłym roku wzięli również udział w ogólnopolskim turnieju ,,Piłkarska Kadra Czeka”, w którym zajęli 4. miejsce.

Drugą część roku juniorzy Znicza spędzili w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej, w której zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 zajmują wysokie trzecie miejsce w tabeli, ustępując tylko znanym markom – Rozwojowi Katowice i Rakowowi Częstochowa. Strata Znicza do obu tych drużyn jest niewielka, bo maksymalnie sześciopunktowa. Nasi juniorzy w tym sezonie wygrali sześć z dziewięciu meczów, pozostałe przegrali. Warto podkreślić, że są jedynymi, którzy pokonali słynący z poprawnego prowadzenia akademii Raków. Podopieczni trenera Andrzeja Rogaczewskiego wygrali w Kłobucku z częstochowianami 1:0, sprawiając niespodziankę na skalę wojewódzką.

Podsumowując ten rok, warto zaznaczyć też, że z drużyną pożegnał się jej dotychczasowy szkoleniowiec. Andrzeja Rogaczewskiego zastąpił Przemysław Szczypiór – dotychczasowy trener seniorów Pogoni Kamyk.

About Tomasz Nowakowski

Student filologii polskiej, pasjonat piłki nożnej, kibic Znicza Kłobuck.

View all posts by Tomasz Nowakowski →