Dawid Wojtyra: bardzo się cieszę z gola w debiucie

W 1. kolejce HAIZ IV Ligi wygraliśmy z Ruchem Radzionków 1:0. Gola zapewniającego nam zwycięstwo strzelił Dawid Wojtyra. – Niezwykle cieszy mnie ta zdobyta przeze mnie bramka – stwierdził nasz napastnik.

Dawid Wojtyra wszedł na boisko w drugiej połowie. Tym samym zadebiutował w zielono-czerwonych barwach. Strzelony przez niego gol w końcówce spotkania sprawił wiele radości kibicom i jemu samemu.

– Bardzo się cieszę, że zdobyliśmy dzisiaj trzy punkty. Tak samo cieszę się ze strzelonej bramki, tym bardziej że był to mój pierwszy mecz w barwach Znicza.

Dawid Wojtyra występował do tej pory w Olimpii Truskolasy, czyli w lidze okręgowej. Napastnik wskazał już jedną bardzo ważną różnicę między IV ligą a ,,okręgówką”.

– Dosyć różnią się te rozgrywki. Tempo dzisiejszego meczu było bardzo wysokie, zdecydowanie wyższe niż w większości spotkań ligi okręgowej. Więcej konkretów nie jestem na razie w stanie wskazać po dzisiejszym pojedynku z Ruchem. Po większej liczbie rozegranych meczów będę mógł je wskazać.

Drużyna trenera Tomasza Juszczyka wygrała dziś mecz z Ruchem. Za tydzień w Zawierciu Znicz podejmie Wartę. Czy zespół myśli już o następnym meczu?

– Mamy jeden dzień na odpoczynek. Następnie spotykamy się na treningu we wtorek i wtedy zaczniemy powoli myśleć o naszym najbliższym przeciwniku.

About Tomasz Nowakowski

Student filologii polskiej, pasjonat piłki nożnej, kibic Znicza Kłobuck.

View all posts by Tomasz Nowakowski →