Czwarta wygrana z rzędu! Znicz 3:0 Raków II Częstochowa

W sobotę doszło do spotkania w ramach 12. kolejki IV ligi. Mierzący się z rezerwami Rakowa Częstochowa Znicz pewnie pokonał oponentów 3:0.

W pierwszych minutach meczu częstochowianie grali dość ekspansywnie, chcąc wykreować przewagę nad kłobucczanami. Trwało to jednak do… szóstej minuty. Wtedy to Kamil Wojtyra wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Stracona przez częstochowian bramka nie zadziałała zbyt mobilizująco. Z kolei Znicz począł rozwijać skrzydła i coraz częściej zagrażał bramce Rakowa. Wreszcie w 38. minucie rezultat spotkania zmienił Łukasz Kmieć. Nasz pomocnik umieścił piłkę w siatce po świetnej akcji zespołu. Ostatnim akcentem pierwszych czterdziestu pięciu minut było, jak się okazało, ustalające wynik meczu trafienie Kamila Wojtyry. Po zmianie stron Raków próbował atakować, ale na nic się to zdawało. W trakcie całego spotkania częstochowianie nie stworzyli żadnej stuprocentowej okazji do strzelenia gola. Z kolei Znicz miał kilka dogodnych. Kamil Wojtyra mógł skompletować hat-tricka, ale piłka po jego atomowym uderzeniu zza pola karnego odbiła się od poprzeczki. Mecz skończył się wynikiem 3:0 dla naszej drużyny. To już czwarte z rzędu zwycięstwo Znicz w IV lidze.

W ekipie gości zagrało dwóch zawodników pierwszego zespołu Rakowa. Arkadiusz Kasperkiewicz i Jakub Apolinarski nie pomogli jednak Rakowowi w zdobyciu choćby honorowego gola. O ile w trakcie występu Kasperkiewicza widać było doświadczenie i nieco inną kulturę gry (choć nie ustrzegł się błędów),  o tyle Jakub Apolinarski kompletnie nie dał po sobie poznać, że ma za sobą grę w PKO Ekstraklasie. W ostatnich minutach meczu Kacper Wierus skwitował jego występ założeniem ,,siaty”.